Blog
Różnice między prętem gwintowanym a niegwintowanym
- Szczegóły
Wyroby stalowe to bardzo duża liczba produktów o rozmaitej charakterystyce i przeznaczeniu. Wśród nich znajdują się również różne typy prętów stalowych, niezbędnych w budownictwie, przy tworzeniu konstrukcji, w procesie produkcji maszyn i urządzeń oraz elementów pojazdów, a także przedmiotów codziennego użytku od lamp i mebli po akcesoria kuchenne i narzędzia. W zależności od konkretnego zastosowania używa się prętów zbrojeniowych, przeznaczonych do dalszej obróbki m.in. plastycznej czy skrawaniem, a ponadto prętów niegwintowanych, konstrukcyjnych i prętów gwintowanych. Przyjrzyjmy się bliżej tym ostatnim i sprawdźmy, jakie jest ich przeznaczenie i najważniejsze parametry.
Jakie zalety mają gwintowane pręty nierdzewne?
- Szczegóły
Przy projektowaniu konstrukcji, instalacji przesyłowych, a także maszyn i urządzeń często zachodzi potrzeba zastosowania rozwiązania, które pozwoli na sztywne i stabilne zamocowanie elementów, które znajdują się w większej odległości od punktu, w którym mają być osadzone. Jeżeli przekracza ona rozmiary popularnych klasycznych elementów złącznych, wyborem ekonomicznym, a zarazem oferującym najprostszy montaż i największą wytrzymałość będzie użycie prętów gwintowanych. Przekonajmy się, jaka jest ich charakterystyka i właściwości.
Poznaj kasy prętów gwintowanych
- Szczegóły
Przy budowie maszyn, montażu instalacji, konstrukcji stalowych oraz drewnianych, a także wykańczaniu rozmaitych obiektów budowlanych często zachodzi potrzeba wykorzystania elementów złącznych, które umożliwią połączenie części o dużej grubości albo umocowanie ich z zachowaniem określonego dystansu. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku użycie prętów gwintowanych o odpowiedniej długości. Ze względu na obciążenia działające na tego rodzaju złącza, muszą one jednak mieć przewidzianą przez projektanta wytrzymałość. Przekonajmy się, jak określa się parametry pozwalające na dopasowanie rodzaju prętów do konkretnego zastosowania.
Jakie mają zastosowania pręty gwintowane?
- Szczegóły
Jednym z niezbędnych elementów większości maszyn, urządzeń, a także rozmaitych konstrukcji oraz instalacji są złącza umożliwiające zestawianie ze sobą poszczególnych części. Wśród najchętniej wykorzystywanych rozwiązań pozwalających na trwałe i wytrzymałe, a jednocześnie demontowalne łączenie podzespołów znajdują się m.in. pręty gwintowane. Przekonajmy się, jaka jest ich charakterystyka i sprawdźmy, kiedy są najbardziej użyteczne.